Дорман 950-007 Пред-притиснато склопување на предниот притисок компатибилен со избраните модели на Audi
  • Неодамнешно

Дорман 950-007 Пред-притиснато склопување на предниот притисок компатибилен со избраните модели на Audi

DEN 1749.60

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Пред -притиснато склопување - овој центар ги вклучува сите потребни компоненти подготвени за инсталирање веднаш надвор од кутијата Заштедува часови - ја елиминира работата потребна за замена на индивидуалните кородирани компоненти. Едноставно решение - Нема потреба од продавница за извршување на целосна поправка на лежиштето. Инженеринг за квалитет - дизајниран во Соединетите Држави и поддржан од децении на автомобилско искуство. Осигурете се вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете го вашиот Make, Model и Trim ниво во алатката за гаража. Собрание за лежишта на центри, 5 столпчиња, завртка за оски. Собрание за лежишта на центри, 5 столпчиња, завртка за оски. Поправањето на лежиштето на истрошено тркало обично бара тешка процедура со употреба на продавница за печат или купување на повеќе компоненти. Овој пред-притисок центар Dorman OE Fix ги вклучува сите критични компоненти што веќе се собрани за брза, едноставна, безбедна инсталација. Овој дел е компатибилен со следниве возила. Пред да набавите, внесете го исеченото возило во алатката за гаража за да го потврдите вклопувањето. [Audi A4 Quattro : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008] - [Audi A4 : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008] - [Audi A6 Quattro : 2002, 2003, 2004] - [Audi A6 : 2002, 2003, 2004] - [Audi RS4 : 2007, 2008] - [Audi S4 : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008].