0,8 инчи х 15 Јарди Црна Еластична Лента Со Дупка За Копче - Отпорна На Топлина, Прилагодлива, Висока Еластичност За Перики За Коса, Појас За Шорцеви, Панталони, Занает ?
  • Неодамнешно

0,8 инчи х 15 Јарди Црна Еластична Лента Со Дупка За Копче - Отпорна На Топлина, Прилагодлива, Висока

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : Изработен од висококвалитетни полиестерски и Спандекс влакна Оваа еластична лента за капчиња е силна, цврста и издржлива што ви дава удобно и дише чувство и може да се скрати во должина ако сакате, погодно за нанесување.Еластиката е пријателска за Кожата/ Погодна за чувствителна кожа. СПЕЦИФИКАЦИИ : црната Ткаена еластична лента со висока еластичност е широка 0,8 инчи (20 мм) и долга 15 јарди, доволно должина за задоволување на вашите различни потреби, како што е шиење или примена на други места со долготраен ефект. ТКАЕНА ЕЛАСТИКА : ткаената еластика е посилна од другите еластики кои имаат карактеристични вертикални и хоризонтални ребра и честопати е позната како еластична "без ролна". Може да се зашие директно на ткаенината без да влијае на квалитетот на истегнување. СО ДУПКА за КОПЧИЊА : овој рамен еластичен кабел доаѓа со дупка за копчиња, е погоден и корисен за да ја прилагодите должината како што сакате, особено за облека за бремени жени. ШИРОКИ АПЛИКАЦИИ : оваа еластика е најдобра за ткаенини со средна до голема тежина, може да се користи и во обвивки на појасот. Овој тип на еластика е погоден за рабови на половината, шорцеви, здолниште, породилно носење или изработка на детска облека, можете да ја прилагодите големината на облеката за бремени жени, детската облека итн.