Авто Династија 3Д ЛЕД ДРЛ Проектор Фарови Светилки Компатибилен Со Доџ Полнач 2011-2014, Возачот И Совозачот Страна, Црна Домување Килибар Агол
  • Неодамнешно

Авто Династија 3Д ЛЕД ДРЛ Проектор Фарови Светилки Компатибилен Со Доџ Полнач 2011-2014, Возачот И Совозачот Страна,

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Компатибилност на возилото-склоп на Фарови компатибилен со Полнач Доџ 2011-2014, одговара само на модели Со Халогени Фарови Посветло Осветлување-Доаѓа со комплет [2] фарови со трепкач и ЛЕД дневна лента за трчање, нудејќи патека со појасно и потранспарентно светло при возење, може да ја замени старата или оштетената за освежување на изгледот на возилото со визуелно впечатливо присуство. Извонреден Квалитет-изграден е од висококвалитетен издржлив поликарбонат материјал и запечатена абс пластика, може да обезбеди одлична отпорност на удар и вода, додека гарантира исклучително долготраен работен век во секоја околност. Едноставна Инсталација-Директно прицврстување НА ЗАВРТКИ И идеална замена на резервниот пазар за оригинален дел, брза и лесна за инсталација без никакво дупчење или модификација. ЗАБЕЛЕШКА : Светилките За Трепкачи не се вклучени, а дневните светла бараат жици во постојното осветлување. Спецификација на производот-Тип На Сијалица : Тип На Халоген Зрак : Проектор Модел На Сијалица Со Средно Светло : 9005 Високо / H7 Ниско Светло (Вклучено) Сигнално Светло : 3157a (Не Е Вклучено) Куќиште Боја : Црна Боја На Објективот : Јасна Тежина : 17 ФУНТИ ОЕМ Број На Дел : 57010411 AE 57010410 AE Број На Паркови : CH2502232 CH2503232. 11-14 Затајување Полнач Со Халогени Фарови. Фарот е светилка прикачена на предниот дел на возилото за да го осветли патот напред. Перформансите на фаровите постојано се подобруваа во текот на староста на автомобилот, поттикнати од големиот диспаритет помеѓу дневните и ноќните сообраќајни жртви. Фаровите се една од најважните компоненти на вашето возило; тие ви овозможуваат јасно да го видите патот пред вас во текот на ноќта и во секое лошо време што може да се појави. Нашите фарови го надградуваат лицето на вашето возило со јасен стил и екстремен опсег.