Dianrui 5PCS 3/16 Месинг Мета Берб Фитинзи, Т Форма 3 Начини Бодликава Сплитер Фитинг Со Црево Стеги Одговара За Вода, Гориво, Воздух K-H-058-3/16
  • Неодамнешно

Dianrui 5PCS 3/16 Месинг Мета Берб Фитинзи, Т Форма 3 Начини Бодликава Сплитер Фитинг Со Црево Стеги Одговара

DEN 159.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Материјал : Изработен од цврст месинг, Месингот има отпорност на корозија, еластичност на висока температура и мала магнетна пропустливост Големина на производот : 3/16 "Барб х 3/16 " Барб х 3/16"Барб, погоден за 2/16" ИД црево цевки. Параметар : температурен опсег од : -40/160°F. Максимален работен притисок : 150 Psi. Апликација на производот : Може да се користи за поврзување на разни цевки, како што се водоводни цевки, воздушни цевки,цевки за гориво. Пакетот Вклучува : 5 ПАРЧИЊА 3/16 " Месинг Мета Берб Фитинзи, 15 ПАРЧИЊА црево прстиња (6-12мм). Температурен опсег од : -40/160°F. Максимален работен притисок : 150 Psi. Британски стандард надворешен дијаметар, кога поврзувате црева, користете ги за да обезбедите добар печат. Должината е доволно долга за да се осигура дека нашите фитинзи можат да бидат вметнати во цревото и не излегуваат лесно. Може да се користи за поврзување на разни цевки, како што се водоводни цевки, воздушни цевки,цевки за гориво.