3sscha 24 Листови Библијата Привремена Тетоважа За Деца 2 Инчен Распетие Нетоксични Татс Налепница Водоотпорен Тело Налепница, Добрите Торба Полнила, Роденден Група А?
  • Неодамнешно

3sscha 24 Листови Библијата Привремена Тетоважа За Деца 2 Инчен Распетие Нетоксични Татс Налепница Водоотпорен Тело

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

[Што Добивате] ќе добиете 24 листови библијата привремени лажни тетоважи, и секој модел е околу 2х2во Постојат Многу слатки обрасци, како што се библијата, распетието и Така натаму Христијански обрасци. Овие библиски налепници со големи димензии се видливи за да го привлечат вниманието на децата! И размислете за безбедноста, решаваме да ги дизајнираме нашите тетоважи за да ги откинеме по линијата со точки, што е побезбедно наместо да користиме ножици. [Библиска Декорација] овие тетоважи можете да ги нанесете на лицето и раката или предметите, на пример, торба со молив, торба за добрите, шише и кутија за подароци. Налепницата за тетоважа на библијата е погодна за Денот на Благодарноста, велигденската забава, Велики петок. [Постојан] тој е водоотпорен и трае 3-5 дена. Откако ќе се нанесе на кожата, нема лесно да се измие со вода и децата можат сесрдно да уживаат во ова. Но, маслото за бебиња може да се користи за бришење на овие тетоважи доколку сакате. [Денес] нашата библија привремените тетоважи ќе бидат голема корист за подарокот за роденден на децата. Тоа исто така може да се користи како партија материјали или добрите торба полнила. [Како Да Се Користи] Исчистете го И исушете го делот од кожата што сакате да го залепите, откинете ја избраната шема по линијата со точки и потоа отстранете ја проѕирната пластична фолија, притиснете ја со лицето надолу на вашата кожа, навлажнете ги листовите за тетовирање со вода, а потоа полека излупете го задниот дел од хартијата, така што налепницата за тетоважа може целосно да се нанесе на кожата. Постојат 24 листови библијата тематските обрасци привремена тетоважа во вкупно. 8 различни стилови со по 3 листови, 6 различни модели во секој стил. Големината на секоја мала налепница за тетоважа е 2*2 Инчи.