Модул за реле за изолација на OptoCoupler, модул за реле од 2 канали со изолациска изолација со високо и активирање на ниско ниво
  • Неодамнешно

Модул за реле за изолација на OptoCoupler, модул за реле од 2 канали со изолациска изолација со високо и активирање

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Изолација на Opto Coupler】 Користејќи изолација на SMT Opto Coupler, има силна способност за возење и стабилни перформанси; Струјата на активирање е 5m A Design Дизајн на толерантно дефект】 Ова реле усвои дизајн толерантен на дефект, релето нема да се движи дури и ако контролната линија е скршена. 【Модули од скокач со жица може да се активираат со поставување високо или ниско ниво преку скокач на жица; Опремено со 4 фиксни дупки за завртки, погодно за употреба и инсталирање. 【Поврзете се директно】 Дизајнот на интерфејсот е хуманизиран. Сите интерфејси можат директно да се поврзат преку терминалот, што е многу погодно. 【Реле со висок квалитет】 Модулот усвојува висококвалитетни релеи со нормален интерфејс и максимално оптоварување : AC 250 V/10 A, DC 30 V/10 A. 【Изолација на Opto Coupler】 Користејќи изолација на SMT Opto Coupler, има силна способност за возење и стабилни перформанси; Струјата на активирање е 5m A. Design Дизајн на толерантно дефект】 Ова реле усвои дизајн толерантен на дефект, релето нема да се движи дури и ако контролната линија е скршена. 【Модули од скокач со жица може да се активираат со поставување високо или ниско ниво преку скокач на жица; Опремено со 4 фиксни дупки за завртки, погодно за употреба и инсталирање. 【Поврзете се директно】 Дизајнот на интерфејсот е хуманизиран. Сите интерфејси можат директно да се поврзат преку терминалот, што е многу погодно. 【Реле со висок квалитет】 Модулот усвојува висококвалитетни релеи со нормален интерфејс и максимално оптоварување : AC 250 V/10 A, DC 30 V/10 A. Бренд : Evgatsauto 1.професионално : Ние сме професионална продавница што произведува висококвалитетни автомобилски додатоци; 2. Стандард за квалитет на структурата : Сите производи се тестираат врз основа на строг стандард за квалитет пред на пазарот; 3.Призирана замена : Лесен за инсталирање, совршен компатибилен со вашиот оригинален автомобил. Спецификација : Работен напон : 5 V, 12 V, 24 V (по избор) максимално оптоварување : AC 250 V/10 A; DC 30 V / 10 A канал : 2 Димензија на производот : 50*41*18.

Working voltage:
5V, 12V, 24V(Optional)
Max load:
AC 250V/10A; DC 30V/10A
Channel:
2
Product dimension:
50*41*18.5mm / 2*1.6*0.7in
Power light:
Green
Relay light:
Red
Board color:
Red
Package list:
1 * Relay Module:
Note:
Module interface:
1. DC+:
Connect the positive pole of the power supply
2. DC-:
Connect power supply negative pole
3. IN1:
1 signal trigger terminal, can set high or low level control relay suction
4. IN2:
2 signal trigger terminal, can set high or low level control relay suction
Relay output:
1. NO1:
1 channel relay usually opens the interface. The relay is suspended before suction and short-connected with COM1 after suction.
2. COM1:
1 channel relay common Interface.
3. NC1:
1 channel relay normally closed interface, short connection with COM1 before relay suction, suspension after suction.
4. NO2:
2 channel relay often opens interface. The relay is suspended before suction, and is short-connected with COM2 after suction.
5. COM2:
2 channel relay common interface.
6. NC2:
2 channel relay normally closed interface, short Connection with COM2 before relay suction, suspension after suction.
High and low level trigger selector:
1. S1 is the trigger selection of high and low level 1 channel relay.:
2. S2 is the trigger selection of high and low level 2 channel relay.:
3.com and low short connection, the corresponding relay is low-level trigger, com and high short connection is high-level trigger.: