Uxcell Ptfe топка, дијаметар од 36мм, финиш на земја, бела дијафрагма пневматска пумпа, 3 парчиња
  • Неодамнешно

Uxcell Ptfe топка, дијаметар од 36мм, финиш на земја, бела дијафрагма пневматска пумпа, 3 парчиња

DEN 201.44

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

PTFE топка : 36мм/1,42-инчен дијаметар Политетрафлуороетилен топки PTFE се спротивставува на повеќето хемикалии, обично издржува високи температури и има површина со ниско-триење, нестепено. За пакување на колони и како мешање на мониста, топчињата PTFE го минимизираат ударот во вриење на корозивни реагенси. PTFE генерално издржува повисоки температури од другите флуорополимери, како што се FEP и ETFE. Инертен до повеќето течности и пареи и употребливи до 550 F. PTFE топка : 36мм/1,42-инчен дијаметар Политетрафлуороетилен топки. PTFE се спротивставува на повеќето хемикалии, обично издржува високи температури и има површина со ниско-триење, нестепено. За пакување на колони и како мешање на мониста, топчињата PTFE го минимизираат ударот во вриење на корозивни реагенси. PTFE генерално издржува повисоки температури од другите флуорополимери, како што се FEP и ETFE. Инертен до повеќето течности и пареи и употребливи до 550 F. Непроaирна бела ptfe сфера има финиш на земја и стандардна толеранција.Комно поврзано со PTFE Woивотни камења5.Лев коефициент на триење, отпорност на висока температура, отпорна на повеќето хемикалии.Нон-леплива површина, одлични својства на електрична изолација, не-фламбилноста и ниска апсорпција на вода. Воделно се користи во хемикалии во хемикалии Индустрија, машини, електроника, топчести вентили, електрични уреди, воздушна вселена. Спецификација : Име на производот : PTFE Ball Material : PTFE (Polytetrafluoroethylene) Дијаметар : 36мм/1,42-ин-инктера на температурата на температурата : -100 степени Фахренхајтпер Оценка на температурата : 500 степени Фаренхајтсајд Толеранција на дијаметар : +/- : 160 Gpackage Содржина : 3 парчиња x ptfe топка.