Стрин флекс lb1-912-18 тип 9 лесна должност најлон карго корпа Веб-прашка, 1 парчиња, 3000 фунти капацитет на корпа за корпи, должина од 18 'должина x 12 ширина, жолта
  • Неодамнешно

Стрин флекс lb1-912-18 тип 9 лесна должност најлон карго корпа Веб-прашка, 1 парчиња, 3000 фунти капацитет на корпа

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Помалку скапи од тешката товарна прашка Направено од најлон. Широкото тело обезбедува стабилност на оптоварување. 3000 фунти капацитет на корпа за корпи. Мери должина од 18 метри со ширина од 12 инчи. Помалку скапи од тешката товарна прашка. Направено од најлон. Широкото тело обезбедува стабилност на оптоварување. 3000 фунти капацитет на корпа за корпи. Мери должина од 18 метри со ширина од 12 инчи. Stren flex тип 9 лесна должност најлон карго корпа за прашка. Товарните краци од типот 9 се користат во решетките за корпи за да се обезбеди голема површина за стабилност на оптоварување и заштита за готови или кревки површини. Очите на прашкаста за карго корпа се мали и можат лесно да сместат мали куки за дигање. Најлон е најчесто користената синтетичка веб -сад за општа намена. Најлон не е под влијание на маснотии и масло, а материјалот има одлична хемиска отпорност на алдехиди, етери и силни алкалии. Сепак, најлонските краци не се погодни за употреба со киселини и средство за белење или на температури над 194 степени F (90 степени Ц). Просторот на најлон прашка со номинален капацитет е приближно 8-10 проценти. 3000 фунти капацитет на корпа за корпи. Мери должина од 18 метри со ширина од 12 инчи.