Метална плоча од метална плоча од метална плоча од метална плоча со метали
  • Неодамнешно

Метална плоча од метална плоча од метална плоча од метална плоча со метали

DEN 1057.44

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Повеќекратна големина : приближно8mm, 100x200x1mm, 100x200x1.5mm, 100x200x2mm, 100x200x2.5mm, 100x200x3mm, 100x200x4mm, 100x200x5mm. Добри механички својства, топлинска состојба пластика добро. Има силна отпорност на абење, голема сила. Добра обработливост, лесно заварување ,. Овој производ е широко користен во развој на производи, DIY експерименти, одржување, производство, итн. Може да се направи во цевки, прачки, линии, ремени, плочи. Може да се намали на различни форми по потреба. За убава топлинска спроводливост, електрична спроводливост. Погоден е за заварување и Браз. Сечење со професионална машина за сечење и користете безбедно. После тоа, не заборавајте да исплакнете и да исушите, така што без никакви водни места. Совршено за голем број на проекти кои се движат од уметност, занаети или хоби -работа до индустриска и научна употреба, чист бакарен сјај, пакуван и запечатен цврсто, веднаш подготвени за употреба на описи на производот Прецификација : Материјал : Brass Size : Comp.8mm , 100x200x1mm, 100x200x1. 5mm,100x200x2mm,100x200x2.5mm,100x200x3mm,100x200x4mm,100x200x5mm Color : as picture shows Good mechanical properties, thermal state plastic good Has strong wear resistance, high strength,hardness, Good machinability, easy welding, Suitable for manufacture all kinds of deep drawing and Вклучен пакет на компоненти на сила на свиткување : 1 x месинг со лисја имате какви било прашања кога користите, Ве молиме слободно контактирајте не по порака.

Material:
brass
Size:
approx.100x200x0.8mm,100x200x1mm,100x200x1.5mm,100x200x2mm,100x200x2.5mm,100x200x3mm,100x200x4mm,100x200x5mm
Color:
as picture shows
Good mechanical properties, thermal state plastic good:
Has strong wear resistance, high strength,hardness,:
Good machinability, easy welding,:
Suitable for manufacture all kinds of deep drawing and bending force components:
Package included:
1 x brass sheet:
If you have any questions when using, please feel free to contact us by message. :