Комплет за реставрација на оштетување на вода Extech MO280-KW
  • Неодамнешно

Комплет за реставрација на оштетување на вода Extech MO280-KW

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Конкретно дизајниран за изведувачи за реставрација на оштетување на вода Следете ги условите на местото на работното место, напредокот и осигурувањето на компанијата за осигурување. Испорачано во атрактивно куќиште за складирање. Вклучува мерач на влага MO280 без пин и мерач на влага на џебот MO210. Вклучува RH490 прецизен хидро термометар. Конкретно дизајниран за изведувачи за реставрација на оштетување на вода. Следете ги условите на местото на работното место, напредокот и осигурувањето на компанијата за осигурување. Испорачано во атрактивно куќиште за складирање. Вклучува мерач на влага MO280 без пин и мерач на влага на џебот MO210. Вклучува RH490 прецизен хидро термометар. Погледнете поголем комплет за реставрација на оштетување на водата MO280-KW е специјално дизајниран за изведувачи за реставрација на оштетување на вода. Следете ги условите, напредокот и известувањето на компанијата за осигурување. Комплетот вклучува мерач на влага без пинови MO280 кој прикажува 0 до 99 проценти нивоа на влага (изберете од 10 типови дрво) откриено од длабочина на површината до 0,75 инчи со практично нема оштетување на површината; Мерач на влага на џеб MO210 што ја мери влагата во дрво или други градежни материјали и ги прикажува читањата на голем двоен графички ЛЦД и со дигитален отчитување и со аналоген барграф; и прецизен хигро-термометар RH490 со точност од 2 проценти RH и брзо време на реакција на RH од 30 секунди. RH490 ја мери влажноста, температурата, точката на роса, влажната сијалица, GPP (зрна по фунта) и g/kg (зрна по килограм). Комплетот се снабдува во кутија за складирање што ги штити и организира тестерите секогаш кога ќе бидат потребни. Повеќе инструменти за Extech за да изберете From View MO280 Мерач на влага без инвазивно мерење за да се следи влагата во дрво и други градежни материјали со практично никакво оштетување на површината. Изберете од 10 типови дрво и мерни опсези. Длабочина на мерење до 0,75 инчи (22мм) под површината.