Софос XGS 3100 Заштита на веб -сервер - 36 месеци
  • Неодамнешно

Софос XGS 3100 Заштита на веб -сервер - 36 месеци

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Лиценцата за заштита на веб -серверот вклучува : основна лиценца, заштита на е -пошта, мрежна заштита и заштита на веб -серверот Основна лиценца : Вмрежување, безжична, xstream архитектура, неограничен далечински пристап VPN, VPN од локација до страница, известување. Заштита на е-пошта : Он-кутија Антиспам, AV, DLP, криптирање. Заштита на веб -серверот : Заштитен ид на веб -апликација. Мрежа за заштита : Xstream TLS и DPI мотор, IPS, ATP, безбедносно чукање на срцето, SD-Red VPN, известување. Preview XGS 3100 Заштита на веб -серверот - 36 Mosgeneral Harder Вашите веб -сервери и деловни апликации против обиди за хакирање, додека обезбедување на безбеден пристап. и Attack With најразлични напредни технологии за заштита, вклучувајќи урл и зацврстување на формата, превенција од длабоко поврзување и директориумот, SQL и вбризгување и заштита од скриптирање на крос-страници, потпишување на колачиња и многу повеќе. Обратно опции за автентикација, SSL -преоптоварување и балансирање на оптоварувањето на серверот обезбедуваат максимална заштита и перформанси за вашите сервери да се пристапуваат од Интернет.