Exqumart 5 компјутери со тешки алигаторски клипови Електрични, двојни завршени алигаторски клип води со изолирана ПВЦ школка, 3,3ft/1m Флексибилни 15А бакарни тестови со ал
  • Неодамнешно

Exqumart 5 компјутери со тешки алигаторски клипови Електрични, двојни завршени алигаторски клип води со изолирана ПВЦ

DEN 175.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

? Добрата електрична спроводливост може да добие поточни податоци за тестот Двојните завршени алигаторски клипови се обложени со сребро-бел никел за да ги заштитат клиповите од 'рѓа и да ги одржуваат добро. ? 【Безбедноста секогаш доаѓа на прво место】 Тестот води со алигаторски клипови е цврсто завиткан во изолациска ПВЦ школка. Полу-завитканиот алигаторски клип ги спречува вашите раце да допираат до изложениот метал. На школката не се лизгаат на обвивката на клипот на алигатор за да се осигурате дека прстите не се лизгаат додека го зафаќате предметот. Максимален напон 1000 V и максимална струја 15А. ? 【Трајност од повеќе од 100.000 употреби】 Ве молиме верувајте дека Exqumart е професионален. Електрикот на алигаторот што го избираме ќе помине низ ригорозно тестирање. Пролетта во клипот Алигатор е доволно силен. Без разлика колку пати го користите, не се деформира. Клипот со максимално отворање од 10мм има моќен зафат, што ви го олеснува да ја сфатите предметот што сакате да го тестирате, и е многу цврст и нема да падне. ? 【5 лесно се разликуваат бои】】 Getе добиете 5 различни светли бои на алигаторски клип -води по купувањето. Различни бои можат да се користат за да се разликуваат кола и да се намалат неточните врски. Флексибилната скокачка жица со дијаметар од 0,16 "избегнува затегнувања за време на тестирањето, а колото за поврзување и исклучување е лесно.? и инспекција на колото на автомобили, експерименти во училницата и смена на проблеми во домот, итн. Сè што тестирате е безбедно за употреба сè додека е помалку од максималната вредност. Ве молиме користете ги алигаторот води во безбедниот опсег и бидете внимателни да не го направите краток спој.? 【 Гаранција за живот на задоволство】 Ако не сте целосно задоволни од вашата набавка, едноставно известете ни и ќе ви биде понудена целосна наплата или замена, нема поставени прашања. Уживајте во оваа апсолутно купување безгрижно денес со кликнување на жолтото додавање во количката во КАРТ копче погоре.? 【Ултра-висока чувствителност】 Тест за чисти бакарни води спроведува електрична енергија подобро од кој било друг метал. Добрата електрична спроводливост може да добие поточни податоци за тестот. Двојните завршени клипови со алигатор се обложени со сребро-бел никел за да ги заштитат клиповите од 'рѓа И продолжете да изгледа добро. ? 【Безбедноста секогаш доаѓа на прво место】 Тестот води со алигаторски клипови е цврсто завиткан во изолациска ПВЦ школка. Полу-завитканиот алигаторски клип ги спречува вашите раце да допираат до изложениот метал.