Bienka Rocker Switch 20pcs 7 Pin Slide Switch Onf-Off 2position Micro Slide Toggle Switch 1P2T H = 1,5 mm минијатурен хоризонтален прекинувач за слајдови SMD прекинувачи
  • Неодамнешно

Bienka Rocker Switch 20pcs 7 Pin Slide Switch Onf-Off 2position Micro Slide Toggle Switch 1P2T H = 1,5

DEN 483.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Микро прекинувачи Лесен за инсталирање во кој има мини каросерија и широко се користи за контрола на работата на многу електронски проекти за мала моќност. Одлична компонента за DIY и широко користена за контрола на работата на многу електронски Pro JEC на мала моќност. Вклучен прекинувач за поврзување, поудобно за работа. Нежен изглед со силна конструкција. Микро прекинувачи. Лесен за инсталирање во кој има мини каросерија и широко се користи за контрола на работата на многу електронски проекти за мала моќност. Одлична компонента за DIY и широко користена за контрола на работата на многу електронски Pro JEC на мала моќност. Вклучен прекинувач за поврзување, поудобно за работа. Нежен изглед со силна конструкција. Bienkamicro прекинувачи.