Баба 10G жолти кафеави бои течна силиконска смола пигмент боја за DIY правејќи занаетчиски алатки за накит додатоци за накит
  • Неодамнешно

Баба 10G жолти кафеави бои течна силиконска смола пигмент боја за DIY правејќи занаетчиски алатки за накит додатоци за

DEN 896.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ова е пигмент од смола во форма на течност Можете да го мешате со друг пигмент (и) за да ја постигнете посакуваната боја. Ова доаѓа во шише за стискање со мал врв на отворање, така што можете лесно да го испуштите во смола. Течна силиконска смола пигментна боја за накит, занает, итн. Волшебни алатки за DIY, шарен живот. Совети : Само додадете многу мала сума на вашиот проект за смола и можете да го видите резултатот! Препорачуваме да не додавате голема количина пигмент во вашата работа едновремено, но малку додадете го малку за да ја видите промената на сенката од светлина во Дар. Пакетот вклучува : 10g по шише. Ова е пигмент од смола во форма на течност. Можете да го мешате со друг пигмент (и) за да ја постигнете посакуваната боја. Ова доаѓа во шише за стискање со мал врв на отворање, така што можете лесно да го испуштите во смола. Течна силиконска смола пигментна боја за накит, занает, итн. Волшебни алатки за DIY, шарен живот. Совети : Само додадете многу мала сума на вашиот проект за смола и можете да го видите резултатот! Препорачуваме да не додавате голема количина пигмент во вашата работа едновремено, но малку додадете го малку за да ја видите промената на сенката од светлина во Дар. Пакетот вклучува : 10g по шише.