Nte Electronics NEVH4.7M250BC Серија Nevh Алуминиумски Електролитски Кондензатор, 20% Толеранција На Капацитет, Радијално Олово, 4.7 Mf Капацитивност, 250V
  • Неодамнешно

Nte Electronics NEVH4.7M250BC Серија Nevh Алуминиумски Електролитски Кондензатор, 20% Толеранција На Капацитет,

DEN 82.72

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Димензии на пакетот : 5,25 Л х 0,6 Ч х 1,5 В (инчи) Тежина на пакетот : 0,015 фунти. Земја на Потекло : Тајван, Провинција Кина. Дел број : NEVH4. Димензии на пакетот : 5,25 Л х 0,6 Ч х 1,5 В (инчи). Тежина на пакетот : 0,015 фунти. Земја на Потекло : Тајван, Провинција Кина. Дел број : NEVH4. Алуминиумските Електролитски Кондензатори се идеални за поларизирани кондензаторски апликации кои бараат мала големина, висок капацитет, висок напон, ниска цена и сигурност во широки температурни опсези.