Премадиск S-SIC мелење диск P120, 300мм
  • Неодамнешно

Премадиск S-SIC мелење диск P120, 300мм

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Направено со силиконски карбид зрна Дојдете со самолеплива поддршка. За сите системи за монтирање и влажни или суви апликации. 0,4 мм Размислете. Дисковите за мелење направени со силиконски карбид зрна со 60 % концентрација на SIC што е тврда со тврда смола. Дискот може да се користи во влажни или суви апликации и да има постојана стапка на отстранување на акции. Тие се дизајнирани со рамна крива на жито што нема да се изедначи по неколку апликации. Тие се добра алтернатива на абразивната хартија и SIC мелење фолии (филмови), кои траат 50-100 пати подолго. Дисковите за мелење доаѓаат со самолеплива поддршка. Дисковите имаат дебелина од 0,4 мм.