ПЛАФОПА 4 Парчиња Стакло Дипломиран Цилиндар Капалка За Очи Стаклен Цилиндар Четка За Чистење Хемија Лабораторија Стакларија Стакло Стап Дипломиран Цилиндар Трка
  • Неодамнешно

ПЛАФОПА 4 Парчиња Стакло Дипломиран Цилиндар Капалка За Очи Стаклен Цилиндар Четка За Чистење Хемија Лабораторија Стакларија

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ЛАБОРАТОРИСКИ ЦИЛИНДРИ Дизајниран За употреба во професионални лаборатории, но е избор за научни училници и употреба во домаќинството МЕРЕЊЕ ЦИЛИНДРИ Одлична отпорност, може да биде како контејнер за реакција за киселина и алкали. СТАКЛО ДИПЛОМИРАН цилиндар дизајнираниот цилиндар има стабилна основа за максимална стабилност. МЕРНИОТ ЦИЛИНДАР се Разликува Од другите стаклени цилиндри, овој лабораториски цилиндар со пластична основа и штитници за браник што може да анти-паѓа во максимална мера. ХЕМИЈА ЦИЛИНДРИ ОПРЕМА користи Згусне стакло цилиндар ѕид, кој со подобра отпорност на топлина и употреба време. ЛАБОРАТОРИСКИ ЦИЛИНДРИ Дизајниран За употреба во професионални лаборатории, но е избор за научни училници и употреба во домаќинството. МЕРЕЊЕ ЦИЛИНДРИ Одлична отпорност, може да биде како контејнер за реакција за киселина и алкали. СТАКЛО ДИПЛОМИРАН цилиндар дизајнираниот цилиндар има стабилна основа за максимална стабилност. МЕРНИОТ ЦИЛИНДАР се Разликува Од другите стаклени цилиндри, овој лабораториски цилиндар со пластична основа и штитници за браник што може да анти-паѓа во максимална мера. ХЕМИЈА ЦИЛИНДРИ ОПРЕМА користи Згусне стакло цилиндар ѕид, кој со подобра отпорност на топлина и употреба време. Пакетот Вклучува 2 х мерни цилиндри 1 х дренажен стап 1 х Карактеристики на четката-Стандарден капацитет, јасна скала, полесен за идентификување. Стандардна линија на скала, за точно мерење дипломиран цилиндар 100мл. - домашни и училишни научни експерименти, ученици или наставници кои прават експерименти Научно Стакло Стап. - Боја : Избрани боја мерење цилиндри стакло. - Стакло дипломиран цилиндар за лабораториски тест. Широк раб за лесно полнење и истурање На Лабораториски Цилиндри. - Одлично за пренос на мали количини течности, лесен дизајн, извонреден изглед и Лесни За Употреба Тркалезни Мерни Цилиндри. - Материјал : стакло хемија цилиндар стакло. - Издржлив дизајн на голема основа,за постабилно поставување, намалување на грешката Во мерењето Комплет Боросиликатни Цилиндри.