Простор Бес - Colecovision CBS1 Модел Кутија Уметност
  • Неодамнешно

Простор Бес - Colecovision CBS1 Модел Кутија Уметност

DEN 172.80

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ретки Меѓународна Верисон. CBS1 МОДЕЛ КУТИЈА. Меѓународна Верисон. CBS1 МОДЕЛ КУТИЈА. Спејс фјури (Ј : スペ риверリц) е повеќенасочна стрелачка аркадна игра создадена од сега и Објавена на 17 јуни 1981 година. Тоа е прва игра со векторска графика во боја и исто така се одликува со синтеза на говор.Играчот контролира вселенски брод кој се бори со вонземско вселенско летало. Како и другите рани слични аркадни игри, тоа е контролирано со четири копчиња : ротирајте лево, ротирајте десно, удар и оган. Играта беше особено уникатна по тоа што играчот можеше да избере различни надградби за првите три нивоа. Една надградба ќе му овозможи на играчот да пука во тринасочна шема, друга ќе му овозможи на играчот да пука напред и назад, а третата ќе овозможи целата огнена моќ да се концентрира напред. На крајот од следната рунда, играчот потоа ќе земе друга школка, иако повеќе не можеа да се користат заедно. Различните модели на отпуштање направија секој круг да изгледа малку поинаков. Помеѓу круговите и за време на режимот на привлекување, Командантот На Вонземјани ќе го исмева играчот преку употреба на синтетизиран говор. Играта продолжува на неодредено време, но престанува да го пресметува резултатот по завршувањето на четвртото ниво. На почетокот на секое ниво се слуша синтетизиран извадок од Помпа На Арон Копланд за Обичниот Човек.