Очила за кошарка за кошарка на Dexlary, заштитни очила за заштита од анти-масти
  • Неодамнешно

Очила за кошарка за кошарка на Dexlary, заштитни очила за заштита од анти-масти

DEN 383.68

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Увезени Рамка за поликарбонат (компјутер). Поликарбонат леќи. Облога за обложување против магла. Безбедно и удобно : Dexlary спортски очила за возрасни се дизајнирани со силиконска подлога за абење, удобно без да го задушуваат лицето и да не оставаат обележја; рамката е дизајнирана со рамка од колона, што ја прави рамката посилна дополнително да ги подобри, да ги заштити очите од повреда. Целокупната заштита : Влошките на носот на очилата и околината на рамката за очила се дизајнирани со силиконска подлога за абење, која е лесно да се расклопи и личи, и може да ја заштити кожата околу очилата од повреди за време на вежбање. Заштитете ги очите од оштетување, дозволувајќи ви да учествувате во спорт со мир на умот. Windproof и Fogpoof : Спортските очила имаат дизајн на ветроупорни на страната на очилата, кој е дизајниран да го земе предвид проблемот со температурата и ефикасно да ги спречи маглата на очилата. Можете да уживате во јасен и светла поглед низ целиот спорт користејќи го овој пар очила. Анти-лизгање и анти-пауза : Прилагодливата лента за одвојување е направена од висококвалитетен најлон, кој можете да го прилагодите според обемот на главата. Ова ги прави очилата погодни за обемот на главата на повеќето возрасни и цврсто се вклопува во главата, должина на рамката : 6 ''/15,2 см, ефикасно избегнување на ризикот од паѓање на очилата во процесот на интензивно вежбање, многу го зголемува услужниот век очила до одреден степен. Широк спектар на апликации : Деклари спортски очила имаат голема применливост во повеќето спортови, како што се играње кошарка, играње фудбал, возење мотор, возејќи велосипед итн. Сите спортови што може да ви наштетат на очите вклучени. Ова е задолжителна ставка за вашата кога учествувате во спорт. Рамка за поликарбонат (компјутер). Поликарбонат леќи. Облога за обложување против магла. Безбедно и удобно : Dexlary спортски очила за возрасни се дизајнирани со силиконска подлога за абење, удобно без да го задушуваат лицето и да не оставаат обележја; рамката е дизајнирана со рамка од колона, што ја прави рамката посилна дополнително да ги подобри, да ги заштити очите од повреда. Целокупната заштита : Влошките на носот на очилата и околината на рамката за очила се дизајнирани со силиконска подлога за абење, која е лесно да се расклопи и личи, и може да ја заштити кожата околу очилата од повреди за време на вежбање. Заштитете ги очите од оштетување, дозволувајќи ви да учествувате во спорт со мир на умот. Windproof и Fogpoof : Спортските очила имаат дизајн на ветроупорни на страната на очилата, кој е дизајниран да го земе предвид проблемот со температурата и ефикасно да ги спречи маглата на очилата. Можете да уживате во јасен и светла поглед низ целиот спорт користејќи го овој пар очила. Анти-лизгање и анти-пауза : Прилагодливата лента за одвојување е направена од висококвалитетен најлон, кој можете да го прилагодите според обемот на главата. Ова ги прави очилата погодни за обемот на главата на повеќето возрасни и цврсто се вклопува во главата, должина на рамката : 6 ''/15,2 см, ефикасно избегнување на ризикот од паѓање на очилата во процесот на интензивно вежбање, многу го зголемува услужниот век очила до одреден степен.