Longeek 2-4 Лице Кампување Шатор 4 Сезони Ранец Ултралесни Лесно До Топла Teepee
  • Неодамнешно

Longeek 2-4 Лице Кампување Шатор 4 Сезони Ранец Ултралесни Лесно До Топла Teepee

DEN 1760.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Едноставната конструкција и ткаенината 210t ripstop го прават шаторот издржлив и достапен во зелена, кафеава и сребрена боја Во лето можете да користите столбови за пешачење или други високи столбови за поставување настрешници и тенди за заштита од сонце. ВЕ МОЛИМЕ запомнете : за полесно користење на шпоретот во зима и намалување на носечката тежина, овој шатор нема свој под, затоа подгответе мултифункционална подна подлога или мрежа за комарци со водоотпорно дно. Може да се користи во секоја средина и во секоја сезона. Совршен за употреба со шатори од типот 320/400. Водоотпорен индекс 3000мм, специјален дизајн на ребра, одржувајте го подот чист и уреден. Може да се користи самостојно како ќебе за пикник, подлога за плажа или едноставна тенда. Совршен за употреба со шатори од типот 320/400. Водоотпорен под од 3000 мм, интегриран дизајн на подот и решетката за да се спречи влегување на мали летечки инсекти. може да се закачи и на гранки и да се користи самостојно. Опремен со огноотпорен шпорет џек оџак, растојанието на печката е дизајнирано разумно, а се земаат предвид и греењето и готвењето. Во зима, позицијата за инсталација може да се промени за да се реализира функцијата на снежно здолниште. Армираната шипка за поддршка од алуминиумска легура и јажето за ветер можат да издржат силни ветрови од 50-60 км/ч, така што не мора да се грижите за насилни бури. Едноставна, лесна, но цврста конструкција го прави шаторот потрајни, без разлика колку долго, тоа ќе биде вашиот топол дом. Засилената брава на кабелот за ветер обезбедува подобра напнатост и го штити шаторот од кинење. Додадете високотехнолошки слој на грбот, сите шевови се водоотпорни, водоотпорен индекс 3000 мм.Практичниот дизајн на снежно здолниште може да ги загрее шаторите во зима. Фината мрежа може да обезбеди нормална циркулација на свеж воздух без влез на мали инсекти. Пешачење Пешачење, Минимизирајте ја тежината на вашиот ранец. Семејно Кампување кое ви дава многу простор и повеќе не се чувствува тесно. Топол шатор, шпорет на Дрва за да ја задржите секоја топлина за вас во студено време. Робустен, но лесен, отпорен на сонце, ветер и водоотпорен : октагоналниот шатор има повеќе простор од 4 и 6 страни и има подобра заштита и стабилност од бура, Изработен ОД двострана водоотпорна церада од 210t ripstop, Користете водоотпорни патенти и шевови, водоотпорен индекс 3000mm. индекс за заштита од Сонце 30+. Може да се спротивстави на скалата на ветерот од 50-60 км/ч. Без Теписи За Шатори (Опционално) Тежи само 1,6 кг. Мултифункционален куполен шатор : 1 прозорец 2 мрежести дупки за конвекција на воздухот 2 спроти вратите на патентите. Прозорецот може да се користи како огноотпорен приклучок за шпорет или дупка за гледање .Шаторот нема Теписи, може да ја промовира циркулацијата на воздухот за да избегне роса. Точките за фиксирање на здолништето на шаторот може да се користат во зима за да се постигне заптивка и изолација на снежно здолниште,а во лето може да се претвори во шатор со крошна и трем. Повеќе забава со голем простор типи шатор : максимален дијаметар На Подот 3,2 м. Може да се инсталира со виси од врвот без шатор столбови, Како што можат да се сместат 3 човек. Користи шатор грејач може да се сместат само 1 лице. Треба да се напомене дека иако приклучокот за шпорет е отпорен на пламен, обидете се да не дозволите отворениот пламен да биде близу до церадата. Брзо поставување инстант шатор : Може да се постави за неколку минути во секое време. Опремени со алуминиумски столбови за шатори со висока цврстина, кои се посилни од железните прачки и не ' рѓосуваат, а алуминиумските штипки за шатори со висока јачина се постабилни и лесни за употреба. Рефлектирачкото ветроупорно јаже може да ве спречи да се сопнете ноќе, погодно за пешачење, пешачење, планинарење, качување по карпи, возење велосипед, патување со мотоцикли, гледање птици, риболов,лов, семејно кампување. Список за пакување топол шатор на отворено : 1 типи шатор, 1 огноотпорен приклучок за шпорет (цевката за шпорет не е вклучена), 1 столбови за шатори од алуминиумска легура, 16 алуминиумски штипки за шатори, 8 рефлектирачки ветроупорни јажиња.