Lovejoy 05315 Големина 1100 Мрежа Спојување 2-Парче Покритие Сет, Вертикална, Челик, вклучува Капаци, Заптивки, Дихтунзи и Инчен Хардвер, 9.69 OD, 9.69 Вкупната Должина На Спојкат?
  • Неодамнешно

Lovejoy 05315 Големина 1100 Мрежа Спојување 2-Парче Покритие Сет, Вертикална, Челик, вклучува Капаци, Заптивки,

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

За употреба Со lovejoy 1000 серија мрежа спојување собранието (продаваат одделно) Вертикално поделен капак за апликации кои поддржуваат големи работни брзини. Печат челик за цврстина и издржливост. Поддржува постојана аголна неусогласеност до 0,25 степени. Мерења на империјалната единица за конзистентност на индустријата. За употреба Со lovejoy 1000 серија мрежа спојување собранието (продаваат одделно). Вертикално поделен капак за апликации кои поддржуваат големи работни брзини. Печат челик за цврстина и издржливост. Поддржува постојана аголна неусогласеност до 0,25 степени. Мерења на империјалната единица за конзистентност на индустријата. Овој комплет за дводелни капаци Од серијата Lovejoy 1000 ги заменува вертикалните сплит капаци на постојните мрежни спојки Од серијата Lovejoy 1000 и е изработен од челик со печат за цврстина и издржливост. Мрежните спојки, еден вид флексибилна спојка, користат флексибилна мрежа која се вклопува во дупчиња центри за пренос на вртежен момент и неутрализирање на ротационата неусогласеност. Серпентинскиот облик на решетката ја апсорбира енергијата на ударот, ги намалува вибрациите и го пренесува вртежниот момент од едниот центар до другиот преку мрежата. Ова е вертикален сплит капак, погоден за апликации кои поддржуваат големи работни брзини и користи мерења на империјалната единица за конзистентност и заменливост на индустријата. Има работен температурен опсег од -40 до 250 Степени F (-40 до 121 Степени C). Заедно со другите составни делови на склопот за спојување, мрежата поддржува постојани аголни неусогласености до 0,25 степени. Таа ги исполнува Меѓународната Организација за Стандардизација (ИСО) 9001 за обезбедување на квалитет. Lovejoy 1000 серија мрежните спојки се погодни за употреба во различни индустриски апликации за пренос на енергија, како што се пумпи, миксери, дробилки, вентилатори, компресори, транспортери, пулверизатори и друга опрема што се наоѓа во челичната, пулпата, хартијата, рударството, агрегатот и градежната индустрија. Флексибилните спојки се користат за поврзување на две ротирачки вратила кои не се порамнети со цел да се пренесе ротационата моќност, позната како вртежен момент, од едно вратило до друго.