Action Action Camera за Runcam Thumb FPV 1080P60FPS 9,8g 150 ° FOV со стабилизација на Gyroflow Мал HD CAM за FPV Drone Cinewhoop Airplane RC автомобил
  • Неодамнешно

Action Action Camera за Runcam Thumb FPV 1080P60FPS 9,8g 150 ° FOV со стабилизација на Gyroflow Мал HD CAM

DEN 1023.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Најмал и најлесниот】 : Run Cam ја слушаше заедницата на FPV и конечно го објави овој буџет и едноставна, но моќна акција за акција Само 9,8 g тежина и мини големина носат повеќе опции за снимање на видео на FPV. 【Стабилизација на gyroflow】 : Со вградениот гиро, поддршката на фотоапаратот генерира датотека со податоци за Gyro и со користење на Gyroflow за правење видеа за стабилизација на сликата во пост-фазата. 【5 V Напојување на електрична енергија】 : Палецот на Run Cam доаѓа без вградени батерии наместо тоа да усвои надворешно напојување. Поврзете ја камерата со контролорот за летање, можете да снимате без да се грижите за моќта. 【1080p60fps HD резолуција】 : Акционен фотоапарат со големина на палецот што тежи само 9,5 g може да снима Crisp 1080p60 FPS видео. SD картичка Поддршка до 128 G. ND 16 филтер вклучен во пакетот ефикасно го намалува џело под силна сончева светлина. Case Случај за одвојување камера】 : Заштитата на леќите на камерата е одвојлива, случајот со камерата може да се отстрани и како што се бара, нето тежината на голата камера е само 4,5 g. Модел : Runcam Thumb. Резолуција : 1080p@60 FPS. Видео формат : MP4. Комуникациски интерфејс : Микро USB. Поддршка за микро SD картички капацитет : 128g макс. Влез на напојување со USB/Терминал за напојување : 5. Потрошувачка на енергија : 280m A@5 V. Димензија : 52мм*13мм*19мм. Нето тежина : 9,8 g.