Pinni Gel Nail Polish 2 парчиња сет, сјај роза + сјајно сребро, полу-постојана лак за нокти за гел за впивање на UV LED Manicure Nail Art Nail Design Design Подароци за жени, 5 ml/компјутер
  • Неодамнешно

Pinni Gel Nail Polish 2 парчиња сет, сјај роза + сјајно сребро, полу-постојана лак за нокти за гел за впивање

DEN 219.52

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Избрани бои】 Избрани нијанси на витални бои, високо пигментирани, мазни до ОД Едноставно, свежо и природно, особено, лесен за аплицирање и за loversубителите на дизајнот на ноктите и за професионалните маникири. Сигурно дека ќе го задржат вашиот маникир да изгледа и да се чувствува елегантно секој ден. 【Долготрајниот квалитет】 Полскиот лак за гел видароза е долго траен до 28 дена со беспрекорен сјај со висок сјај под соодветна примена-со основен палто и горниот слој под целосниот процес на аплицирање. 【Лесна примена】 Одлична конзистентност, цврсти бои, мазна апликација супер лесна и за професионални маникири и за аматери на DIY. Време на лекување : 30 секунди LED / 2 минути УВ. 【Еко-пријателски производ】 Само безбедни состојки се вклучени во нашиот гел лак, но сепак е во состојба да биде високо пигментирана, лесна за боја и без скоро никаков мирис. Целосно безопасна смола суровина. 【Нашата гаранција】 Обезбедува вашето задоволство. Ако не сте воодушевени од овој комплет за лак за сјајни гел, вратете го за 100% поврат на вашата набавна цена - нема поставени прашања. Olолигел охрабрува споделување забава за нокти. Pinni Gel Nail Polish -vibrant Pigment -excellent конзистентност -Грока покриеност, еднократна апликација -Долга за носење до 28 дена -сјај -сјај -лесен апликација -одна миризба, нетоксична -100% гаранција за враќање на парите Содржина на пакетот 2x гел лак за нокти 5мл/компјутер Како да се примени лак за нокти на гел : 1. Облик и исечете го ноктот на посакуваната должина и форма 2. Нежно да ги разгалите ноктите за да го изнесат нивниот природен сјај и да ги подготвите за полски 3. миење и миење и миење и исушете ги рацете 4. Сега нанесете еден слој на основен гел 5. Излечи под LED или UV ламбата, следејќи ги упатствата за брендот 6. Нанесете го гел во боја и лек 7. Избришете ги ноктите со чистење на гел (ако не Имајте чистење, овој чекор може да се помине) 9. Заврши со конечен слој од горниот слој на гел и повторно лепете под LED или UV ламбата, по упатствата за брендот 10.