Најдобра компанија за картички - 1 голема роденденска картичка со плик - Забавна картичка за славење на зборови за родендени - Совети за голф J9002BDG
  • Неодамнешно

Најдобра компанија за картички - 1 голема роденденска картичка со плик - Забавна картичка за славење на

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Внатре во поздравување : "И не заборавајте да ги измиете топчињата! Среќен роденден!" Корица - Совети за голф за роденден Користете го вашето дрво често! Цврсто зафатете ја вратилото! Не задави во близина на дупката!. Големина - желбите за роденден во џамбо ќе бидат потребни картички за хартија од џамбо. Нашите дополнителни големи честитки можат да се опишат како огромни, огромни или преголеми, но едно е сигурно . тие имаат огромно влијание и оставаат долготрајни, незаборавни впечатоци!. Користете : смешен канцелариски материјал за пишување желби за роденден. Страниците со покритие на картичката се отпечатени на обложени залихи и имаат висока завршница на сјај, додека страниците за внатрешни картички се нечистени за мазна и беспрекорна површина за пишување. Совршен за мажи и жени. Социјално одговорно - Одржувајќи ги работните места дома, нашите производи се прават во САД (и Канада) скоро 40 години. Ние користиме густа, бела, сјајна картичка, w/ 30% рециклирана содржина (без папирус, природно). Ние работиме на минимизирање на влијанието врз животната средина!. Наградуваниот бренд - основана во 1980 година, Noble Works - и најдобрата компанија за картички, нејзината дивизија што не е хумор - е наградувана, национален бренд. Ние сме американски, сопственост на семејство, издавач на канцелариски материјал и член на Здружението на честитки.12" картички за белешки. Честитки од 5 "x 7". 8,5 "x 11" џамбо картички. Комплети од 10, 20 или 36+ картички.