Очили за виртуелна реалност на Fedrui, слушалки за виртуелна реалност за 3D VR, очила за очила за очила 3D VR со ергономски ленти во форма на Т и агол на голем преглед на 120 °,
  • Неодамнешно

Очили за виртуелна реалност на Fedrui, слушалки за виртуелна реалност за 3D VR, очила за очила за очила 3D VR со ергономски

DEN 10682.72

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Подобрениот HD 42mm оптички леќи со асферична смола во споредба со другите VR има свој уникатен ефект против бленд PMMA леќи и 8 слоја на нано сина облога по 5 пати полирање, во голема мерка го намалуваат оптичката деформитет, сјајот, замор на очите. Активната бучава што ги откажува слушалките околу увото од ви даваат јасен, моќен звук и тишина што ви помага подобро да уживате во вашите VR филмови, игри и музика. Ергономски ленти во форма на Т со VR го балансираат стресот на главите и намалете го притисокот од 30% околу очите, лицето и главата, без вртоглавица и замор кога ги користите овие очила за гледање 3 D VR. Мекиот сунѓер од внатрешноста на нашите слушалки го штити вашиот екран или телефонски случај од изгребан! Користете мир на умот. Вградената одвојлива, заменлива и дише кожа подлога може да остане чиста, да се чувствува добро додека гледа. Тој е компатибилен со паметните телефони и другите уреди за мобилни телефони преку екраните од 4,7-7. Да се ​​има свој паметен мини театар за гледање филм / кино никогаш не било толку забавно. VR очилата : Одете лесно патувајте низ целиот свет, без дури и да излезете од вашата сопствена соба и уживајте во големата возбуда на ролерот, сурфање, нуркање итн., Нема повеќе време и ограничување на просторот, можете да уживате во каде било и во секое време кога сакате , заштедете време и пари од излегување. Подобрениот HD 42mm оптички леќи со асферична смола во споредба со другите VR има свој уникатен ефект против бленд. PMMA леќи и 8 слоја на нано сина облога по 5 пати полирање, во голема мерка го намалуваат оптичката деформитет, сјајот, замор на очите. Активната бучава што ги откажува слушалките околу увото од ви даваат јасен, моќен звук и тишина што ви помага подобро да уживате во вашите VR филмови, игри и музика. Ергономски ленти во форма на Т со VR го балансираат стресот на главите и намалете го притисокот од 30% околу очите, лицето и главата, без вртоглавица и замор кога ги користите овие очила за гледање 3 D VR. Мекиот сунѓер од внатрешноста на нашите слушалки го штити вашиот екран или телефонски случај од изгребан! Користете мир на умот. Вградената одвојлива, заменлива и дише кожа подлога може да остане чиста, да се чувствува добро додека гледа. Тој е компатибилен со паметните телефони и другите уреди за мобилни телефони преку екраните од 4,7-7. Да се ​​има свој паметен мини театар за гледање филм / кино никогаш не било толку забавно. VR очилата : Одете лесно патувајте низ целиот свет, без дури и да излезете од вашата сопствена соба и уживајте во големата возбуда на ролерот, сурфање, нуркање итн.

Product name:
VR glasses
Appearance size length:
222mm*205mm*99mm
Weight:
415g
Optical information:
Lens:
Aspherical lens
Lens diameter:
42mm
Horizontal Field of View (FOV):
>110°
Support wearing glasses to watch:
Interpupillary and object distance dual adjustment system:
Headphone information:
Speaker sensitivity:
112dB/mW
Speaker impedance:
320
Frequency response range:
20-20000Hz
Plug diameter:
3.5mm
Headphone plug type:
in-line type
Compatibility information:
This product is currently compatible with most Android and ios smart phones from 4.7-7.0 inches on the market
Adapt to myopia:
below 600 degrees
Packing list:
VR glasses*1:
Your arrival is my honor, our products have undergone strict quality inspection, please rest assured to buy, if you have any questions, please feel free to contact us, we will provide you with the best service.:
In terms of product quality:
our customer base has always been strong and growing. This also makes us affirm ourselves. Each product production process has been tested to a certain extent. At the same time, we assure our customers that we are always pursuing perfection for our products and do our best to ensure good quality for our customers.