KXDFDC дигитален мерач на ниво на звук мерач на децибела логер тестер GM1351 30-130dB бучава во децибели LCD тестер за анализатор
  • Неодамнешно

KXDFDC дигитален мерач на ниво на звук мерач на децибела логер тестер GM1351 30-130dB бучава во децибели LCD тестер

DEN 2464.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Со, компактен, преносен дизајн Автоматско напојување. Автоматско прикажување на задното осветлување. Ниска индикација за батеријата. Measuring range : 30d BA~130d BAAccuracy : ±1.5 d BFrequency range : 31.5 KHz Frequency weighting : ADigital Display : 4digits Resolution : 0.1d BSample rate : 2 times/second Microphone : 1/2 inch electret condenser microphone Power supply : 9 V Battery(no including ) Operating condition : 0 ~ 40 10 ~ 80%RHSTORAGE Состојба : -10 ~ 60 10 ~ 70%rhwith, компактен, преносен дизајн.max читање Holdauto Power Offauto Flight Elsical Low Battery Indication Packing Список на пакети : 1*Дигитален мерач на ниво на звук GM1351 NOTE : 1. Ве молиме, дозволете 1-3см да се разликува како резултат на рачното мерење. Снимањето на светлината и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Ве молиме, упатете се на примениот производ. Ви благодариме за разбирањето.