Fielect 4pair 3,81 mm Pitch 6p приклучок за терминален блок конектор машки и женски за PCB пластична зелена
  • Неодамнешно

Fielect 4pair 3,81 mm Pitch 6p приклучок за терминален блок конектор машки и женски за PCB пластична зелена

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

[Параметри]- Модел : 2 EDG381-6p; Терминален број : 6 игла; Пинк на пин : 3,81мм/0,15 “; Тип на конектор : машки и женски; материјал : Па. [Изолационен материјал]- Терминалната обвивка е изработена од изолационен материјал, кој не е лесно да се запали откако ќе биде во оган. Тој автоматски ќе се изгасне после оставајќи го изворот на пожар за да се обезбеди стабилност на работата. [Бакарни калај иглички]-Површината на бакарниот материјал е затегната, што ефикасно ја игра улогата на антикорозија, антиоксидација и анти-приклучување. [Карактеристики]-Машки и женски тип, приклучок на терминалниот конектор за PCB; практичен и лесен за склопување, може да се примени на PCB прототипови. [Апликација]- Терминалот PCB широко се користи во електроника, комуникациска опрема, инструменти, компјутери, системи за автоматска контрола, апарати за домаќинства и опрема за аларми, итн. [Параметри]- Модел : 2 EDG3.81-6p; Терминален број : 6 пин; пински терен : 3,81мм/0,15 “; Тип на конектор : машки и женски; Материјал : ПА. [Изолационен материјал]- Терминалната обвивка е изработена од изолационен материјал, кој не е лесно да се запали откако ќе биде во оган. Автоматски ќе се изгасне по напуштањето на изворот на пожар за да се обезбеди стабилноста на работата. [Пинови за калај за бакар]-Површината на бакарниот материјал е затемнета, што ефикасно ја игра улогата на антикорозија, антиоксидација и анти-приклучување. [Карактеристики]- Машки и женски тип, приклучок за приклучок за PCB терминал; Практичен и лесен за склопување, може да се примени на PCB прототипи. [Апликација]- Терминалот на ПЦБ е широко користен во електроника, комуникациска опрема, инструменти, компјутери, системи за автоматска контрола, уреди за домаќинства и опрема за аларми, итн.