Wererker 1/2 Фунти Природни Карпи Исцелување Кристали Дома Затворен Декоративен Чакал За Декорација, Лекување, Реики, Чакра
  • Неодамнешно

Wererker 1/2 Фунти Природни Карпи Исцелување Кристали Дома Затворен Декоративен Чакал За Декорација,

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

●Природен Скапоцен Камен Q : 1/2 Фунта/240 грама природни полиран без дупка неправилна форма скапоцен камен чипови 3-7мм (0,11-0,27") парчиња. Изработени од избрани кристали, по фина обработка, тие се издржливи и имаат свои неправилни форми. Нетоксични и безбедни исто како и речните чакали, природната боја се спротивставува на избледување за долготрајна убавина. ●Широко Во Употреба : чакалите може да се стават во вашиот резервоар за риби или резервоар за желки за да послужат како нивни прекрасни живеалишта. Уште повеќе, тие се деликатни полнила за аквариум, резервоар за ракчиња од риба, шише со желби и кутија за скапоцени камења. Тоа е и фантастично и практично. ①Корисни Растенија Чувар : Мини чакали во различни форми. Убава декорација за вашето сочно растение, кактус или бонсаи во вашиот дом, двор, градина или канцеларија. Во меѓувреме, тие исто така ќе ви донесат допир со посебна боја. Е древен камен за кој се вели дека претставува пријателство и вистина. Се верува дека сините скапоцени камења лапис лазули помагаат да се донесе хармонија во односите. Тоа е камен на мудроста и свеста. ●Лековит Кристал● : овие лековити кристали се одлични за медитација, кристалниitуали, практики на викан, заздравување на реики, енергетска работа и терапија. Можностите се апсолутно бесконечни!.