Хагијаки Мурасаки Боул направен во Јапонија. Јапонска грнчарија. Shuto06505
  • Неодамнешно

Хагијаки Мурасаки Боул направен во Јапонија. Јапонска грнчарија. Shuto06505

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Надоместокот за испорака е вклучена во САД и може од Јапонија Обично трае 7-10 дена за испорака. Големина ширина11. Јапонска керамика. Бидејќи секоја ставка е направена со рака, формата и бојата се уникатни, не точно идентични со сликата на примерокот. Предметите се испорачуваат 3-5 дена по потврдувањето на плаќањето. Во зависност од предметот, ќе бидат потребни 10-14 дена за да се испорача за подготовка на дрвена кутија. Надоместокот за испорака е вклучена во САД и може од Јапонија. Обично трае 7-10 дена за испорака. Големина ширина11. Јапонска керамика. Бидејќи секоја ставка е направена со рака, формата и бојата се уникатни, не точно идентични со сликата на примерокот. Предметите се испорачуваат 3-5 дена по потврдувањето на плаќањето. Во зависност од предметот, ќе бидат потребни 10-14 дена за да се испорача за подготовка на дрвена кутија. Големина : Дијаметар11.5cm Capitalcc@ hagi yaki murasaki чинија направен во Јапонија. Јапонска грнчарија. Бесплатна испорака. Јапонските керамички артикли обично се испорачуваат 3-5 дена по потврдувањето на плаќањето. Како што секоја ставка е направена со рака, формата и бојата се уникатни, не точно идентични со сликата на примерокот., Надоместокот за испорака за ЕМС Јапонија Пост е вклучен во : Австралија, Канада, Кина, Костарика, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Израел , Макао, Малезија, Мексио, Нов Зеланд, Панама, Филипини, Порто Рико, Сингапур, Јужна Кореја, Тајван, Тајланд, Турција, САД, Виетнам. dollar extra Shipping Fee to : Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Ireland, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russia, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom . / @15 американски долар дополнителен надомест за испорака до : Бразил.