Детектор за природен гас, аларм за приклучок за природен гас и монитор за дома, кујна или кампер, монитор за откривање на протекување на метан со метан со метан со гл
  • Неодамнешно

Детектор за природен гас, аларм за приклучок за природен гас и монитор за дома, кујна или кампер, монитор

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Заштитете го вашето семејство - Овој детектор на гас ќе има гласовно предупредување откако ќе мириса на истекување на гас, брз аларм и можете да направите нешто што избегнува да се случи експлозија и пожар, доволно е да се заштити безбедноста на семејството и имотот Лесен за инсталирање - Нашиот аларм за гас прилагодува одличен индустриски дизајн и остава 2 -ри излез непрекинат за други уреди. Само вклучете се и подготвени за следење на потенцијалното истекување на гас ризично по процесот на загревање. Дигитален приказ и предупредување за глас - Детекторот за природен гас брзо и прецизно открива истекување на гас за да ви го даде најраното можно предупредување за истекување на гас со аларм од 85 d B и индикатор за трепкање на LED. Премиум квалитет за безбедност - е во согласност со безбедносниот стандард UL1484, може да се користи со поголема доверба. 2 години гаранција - Нашата продавница ви нуди бесплатно враќање и замена бесплатно 24 месеци. Ако имате какво било прашање, ве молиме контактирајте не по е -пошта. WA886 детектор на природен гас. Следете го истекувањето на гасот 24 часа за безбедност на семејството!. WA886 Запалив детектор на гас може директно да се вклучи во приклучокот за напојување за да се следи постојано и да се даде светлина и> 80d B звучен аларм кога наидете на истекување на гас, повеќе запаливи гасови, вклучувајќи метан, пропан, јаглен гас, градски гас, LNG итн.