Мерач на влага на жито, мултифункционална тестер за влага од пченица со голема точност за канола
  • Неодамнешно

Мерач на влага на жито, мултифункционална тестер за влага од пченица со голема точност за канола

DEN 1612.64

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

[Практично да се користи] Мерачот на влага од жито може да се користи за тестирање на влага на жито и храна за да се спречи мувлосано жито и храна заради прекумерна влага [Практично да се користи] Мерачот на влага од жито може да се користи за тестирање на влага на жито и храна за да се спречи мувлосано жито и храна заради прекумерна влага. [Широка апликација] Може да се користи за 24 видови тестирање на жито. Погоден за храна и други не -метални примероци на честички, како што се ориз, пченка, пченица, канола, итн. Треба да притиснете за да започнете, да допрете за да започнете. [Супериорни перформанси] Двојно напојување со AC и DC, автоматско мерење, компензација на температурата, LCD дисплеј со ниска потрошувачка на енергија, светли и јасни. [Премиум материјал] Мерачот на влага на дигиталниот жито е изработен од висококвалитетно ABS и композитно дрво, цврсто и издржливо, долг животен век. [Практично да се користи] Мерачот на влага на жито може да се користи за тестирање на влага на жито и храна за да се спречи мувлосано жито и добиточна храна заради прекумерна влага. [Широка апликација] Може да се користи за 24 видови тестирање на жито. Погоден за храна и други не -метални примероци на честички, како што се ориз, пченка, пченица, канола, итн . [Интелигентна технологија] Мерачот на влага на паметните жито може да прикаже температура на житото на ° C или ° F, паметен допир панел, технологија за паметни чипови, нема потреба да се притисне за да се започне, да се допре до почетокот. [Супериорни перформанси] Двојно напојување со AC и DC, автоматско мерење, компензација на температурата, LCD дисплеј со ниска потрошувачка на енергија, светли и јасни. [Премиум материјал] Мерачот на влага на дигиталниот жито е изработен од висококвалитетно ABS и композитно дрво, цврсто и издржливо, долг животен век. Како да се користи : 1. Инсталирајте го цилиндерот за земање мостри на тестер 2. Отворете го одделот за батерии и ставете во 4 батерии АА 3.