Памперс Чиста Заштита Пелени Големина 7 60 Брои
  • Неодамнешно

Памперс Чиста Заштита Пелени Големина 7 60 Брои

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Памперс Пелени За Чиста Заштита се нежни за кожата додека обезбедуваат извонредна заштита од истекување Негувајте ја и заштитувајте ја кожата со нашата абсорбента облога збогатена со шеа путер и надворешен капак изработен со врвен памук* (*Мекиот надворешен капак содржи 15% памук). Заштитете каде протекувањето се случува најмногу со нашиот нов систем За Завиткување И Заштита до 100% заштита отпорна на истекување на нозете и половината. Спречете до 100% протекување, дури и издувување со нашата нова Бариера За Издувување* (*Големина 1 до 7. Оваа функција не е достапна на големина 0). Хипоалергично и без елементарен хлор, мирис, парабени, природна гума и латекс* (*0% ПАРАБЕНИ и ЛАТЕКС : латекс – природна гума). Памперс Пелени За Чиста Заштита се нежни за кожата додека обезбедуваат извонредна заштита од истекување. Негувајте ја и заштитувајте ја кожата со нашата абсорбента облога збогатена со шеа путер и надворешен капак изработен со врвен памук* (*Мекиот надворешен капак содржи 15% памук). Заштитете каде протекувањето се случува најмногу со нашиот нов систем За Завиткување И Заштита до 100% заштита отпорна на истекување на нозете и половината. Спречете до 100% протекување, дури и издувување со нашата нова Бариера За Издувување* (*Големина 1 до 7. Оваа функција не е достапна на големина 0). Хипоалергично и без елементарен хлор, мирис, парабени, природна гума и латекс* (*0% ПАРАБЕНИ и ЛАТЕКС : латекс – природна гума). Вашата потрага по чиста заштита што работи заврши! Памперс Чистите Заштитни пелени се нежни за кожата додека обезбедуваат апсорпција и заштита од истекување на кои им верувате од Разгалувачите. Нашата абсорбента постава е збогатена со шеа путер за да помогне во негувањето и заштитата на кожата, а нашата надворешна обвивка е подобрена со врвен памук* ги прави овие пелени неодоливо меки и дишат. Дизајнирани да и помогнат на кожата да остане сува и здрава, Пелените За Чиста Заштита памперс имаат нова бариера за издувување што помага да се спречат до 100% протекување, дури и издувување.