Giордона gelенски Штрада гел со кратки прсти на ракавици за велосипедизам
  • Неодамнешно

Giордона gelенски Штрада гел со кратки прсти на ракавици за велосипедизам

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% синтетички Направено во Пакистан. Повлечете го затворањето. Само миење на рацете. Анатомски поставена елитна ракавица изградена со ткаенини од ликра и микрофибер. Без затворање на кука и јамка. Микрофибер дланка за издржливост. Анатомски поставен гел дебел 6мм на дланка за удобност. Нараквицата Strada Gel е дизајниран за велосипедистот кој бара максимална количина на подлога помеѓу рацете и рачката. Ова дополнително ниво на подлога нуди максимална количина на придобивки за намалување на вибрациите за возачите кои можеби го претпочитаат тоа. Одличен избор подолги денови во седлото или возења кои наидуваат на груб терен. Рефлексивни логоа за видливост.