Висат десет машки лесни долги ракави сонце од сонце
  • Неодамнешно

Висат десет машки лесни долги ракави сонце од сонце

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

88% полиестер, 12% еластан Повлечете го затворањето. UPF заштита од сонце. Технологија за брзо сушење. Деколте на екипажот. Машина за перење. Одлично за денови на плажа или патувања за кампување. Ова е лесна кошула за сонце, која нуди влага, која нуди заштита од UPF и се вклопува опуштено во телото и ракавите. Големина : должина на задното тело (во) : мала = 26 1/2 медиум = 27 1/2 голем = 28 1/2 x-large = 29 1/2 xx-large = 30 1/2 3x-large = 31 1/ 2 Модел е 5'10 ”и носи средна содржина со големина : 88% полиестер 12% еластан приближен 190 GSM (5,6 мл) тежина на ткаенината.